2013. szeptember 16., hétfő

Ismét egy büntető jelentette a vesztünket

A vasárnapi napon Bükkzsércen lépett pályára csapatunk a megyei II. osztály 5. fordulójában. A festői környezetben, kiváló minőségű pályán egy erősen kérdőjeles bírói ítélet következtében megadott, majd értékesített büntető döntötte el a három pont sorsát, így csapatunk harcosságának ismét nem lett pontokban mérhető eredménye.

A találkozót jobban kezdte a hazai csapat, és nem rajtunk múlott, hogy nem szerezték meg korán a vezetést a hazaiak. Csapatunk elsősorban a kontrákból veszélyeztette a hazaiak kapuját több-kevesebb sikerrel. Tóth László lövésénél a hazai kapus bravúrral hárított, akárcsak Stefán távoli próbálkozásánál. Nálunk is mutatott be Korály egy hatalmas bravúrt, amikor egy jobboldali beadást követően a középen teljesen üresen érkező támadó közeli lövését fogta nagy reflexszel. Nagyobb volt a nyomás a mieink kapuján, ennek ellenére nálunk volt az előny: a 43. percben egy kontrát követően Stefán indult meg az ellenfél kapuja felé, majd szöktette a jobb oldalon felfutó Glonczit, aki jó 13 méterről a kapus mellett lőtte a rövid alsóba a labdát. 0-1. Az előny csupán egy percig tartott, miután egy rossz védekezést követően Mikita kapta teljesen üresen a labdát a tizenhatos vonalánál, és lőtte el Korály mellett a jobb alsó sarokba. 1-1. Az első félidő így döntetlennel ért véget.
 A második játékrészre viszont felrázta csapatát Füleki János, sokkal jobban kezdték és folytatták is a második félidőben Törökék a mérkőzést. Az első próbálkozás Krajnyák Tamás nevéhez fűződött, távoli lövését azonban fogta a hazai kapus. Majd Glonczi futott el a jobboldalon, középre adását azonban felszabadította a védelem, majd Juhász beíveléséről centikkel ugyan, de lemaradt Tóth. Ahogy az első, úgy a második félidőben is volt egy hatalmas bravúrja Korálynak, aki szintén egy közelről érkező, ezúttal fejest hárított parádés reflexszel. A 74. percben aztán egy baloldali szögletet követően az egyik támadó kezére pattant a labda, majd utána közvetlen Balovics Áron kezére, első esetben igen, második esetben viszont már nem maradt néma a bírói síp, Tóth Márton játékvezető a büntetőpontra mutatott. Mikita tizenegyesébe ugyan beleért Korály, védeni azt nem tudta, így 2-1-re módosult az eredmény. Ezt követően pedig mintha kicsúszott volna a fiatal játékvezető kezéből a mérkőzés, több olyan ítéletet is hozott, amellyel a mieinket sújtotta, ráadásul volt amit miután számon kértek rajta a kispadon ülők, megmagyarázott - az más kérdés, hogy ezzel saját döntésének mondott ellent. Mindenesetre a mieink becsületesen harcoltak, és már mindegy-mindegy alapon támadtak, sajnos eredmény nélkül, így újabb mérkőzést veszített el csapatunk.

Bükkzsérc - Aszaló: 2-1 (1-1)
Bükkzsérc, 150 néző. V.: Tóth M.

Bükkzsérc: Balog - Rémiás (Pintér), Lénárd, Szemán (Dobos), Mikita (Aranyosi)- Kriston, Oborzil, Horváth (Bóta), Lovács - Fehér (Fodor), Tar. Vezetőedző: Kovács József
Aszaló: Korály - Juhász, Szászfai, Balovics, Krajnyák B. - Glonczi (Kárpáti), Török, Krajnyák T., Stefán, Buri - Tóth L. (Füleki). Vezetőedző: Füleki János
Gólszerzők: Mikita (2) ill. Glonczi

Ifjúsági csapatunk ellenben megállíthatatlannak tűnik, olyannyira, hogy vasárnap kora délután sikerült elérni a rúgott gólok tekintetében a két számjegyűt, Kovács Krisztián csapata ugyanis 10-0 arányban diadalmaskodott, ezzel bár csapata csupán hetedik a tabellán öt forduló alatt máris 25 gólt jegyezhetünk fiataljaink neve mellé, ami a harmadik legtöbbnek bizonyul a bajnokságban.

Bükkzsérc U19 - Aszaló U19: 0-10 (0-6)
Bükkzsérc, 40 néző. V.: Matlyák

Aszaló U19: Kádas - Lakatos, Czimbalmos, Glonczi L., Gáspár - Takács (Szakácsi), Szabó, Ádám, Füleki - Glonczi G., Bátkai (Mezei). Vezetőedző: Kovács Krisztián
Gólszerzők: Glonczi G. (4), Füleki (3), Glonczi L., Szabó, Mezei