2013. szeptember 8., vasárnap

Nem vált be a hazai pálya...

Krajnyák Balázs mérkőzések óta a csapat egyik legjobbja

A 4. fordulóig kellett várni az aszalói szurkolóknak, hogy végre hazai környezetben láthassák - vannak akik először - újjáalakult csapatunkat. Hiába azonban a nagy előkészületek a pálya környékén, az öltözőn belül továbbra sem sikerült rendet tenni, ugyanis az elmúlt hétvége után ismét, 1-0-ra kapott ki együttesünk, egy verhető ellenféllel szemben.
Képek a mérkőzésről: ide kattintva!

A találkozón az elmúlt héten kiállított Balovics Áron helyét Illés Gábor vette át a védelem tengelyében, míg a hiányzó Glonczi Károly helyett a fiatal Buri Márió szerepelt a középpálya jobb oldalán. Az első félidő első, és talán legnagyobb helyzete a vendégek előtt adódott, amikor egy baloldali beadást Sajtós közelről lőtt meg, de Korály óriási bravúrt bemutatva a kapu felé ütötte a labdát. Nálunk Juhász járt a legközelebb a gólszerzéshez, amikor egy szöglet utáni kivágott labdát egyből kapura rúgott, jó 25 méterről, de az nem sokkal a bal felső mellett hagyta el a játékteret. Nagy mezőnymunka dominált, kevés helyzettel az első félidőben. Egy vendég kontra végén Juhász buktatta a tizenhatoson belül a vendégek támadóját, Vass játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit Sajtós Norbert könyörtelenül bevágott. 0-1. Ez az egyetlen gól jelentette a szünetben a különbséget a két csapat között.
 A második játékrészben aktívabbak volta a csapatok, így nagyobb veszélyben forogtak a kapuk is. Korály Gábornak akadt először dolga a második félidőben (is), amikor is egy távoli lövést lábbal hárított szögletre. Majd a mieink következtek, Horváth szerezte meg a labdát a védőtől, majd tört kapura, lövése azonban az oldalhálóba vágódott. Stefán mind kétszeri távoli lövése elkerülte a kaput, míg a vendégek szöglete után Korály Gábor kapuja forgott veszélyben, azonban védőink üggyel-bajjal tisztázni tudtak. Nem sokkal később ismét egy beadás okozott felfordulást a kapunk előtt, ezúttal egy lecsorgó labdába vetette bele magát Illés. A második játékrész legnagyobb helyzete(i) a mieink előtt adódtak, egész pontosan Tóth László közeli fejesét fogta bravúrral Bukta, majd Tóth László jobboldali szögletéről centikkel maradt le a hosszú oldali kapufánál Juhász. Nem ment sajnos a támadásvezetés, aminek újabb rúgott gól nélküli mérkőzés lett az eredménye, és egy újabb egy gólos vereség, ami így már kicsi aggodalomra adhat okot a tabellán.

Aszaló - Szentistván: 0-1 (0-1)
Aszaló, 120 néző. V.: Vass L.

Aszaló: Korály - Juhász, Szászfai, Illés (Tóth V.), Krajnyák B. - Buri (Román), Török (Nagy), Stefán, Krajnyák T. - Füleki (Tóth L.), Horváth. Vezetőedző: Füleki János
Szentistván: Bukta - Baranyi, Csuhai, Tóth, Panyi - Veres, Ferenczi, Lázár, Kispál - Sajtós, Koncz. Vezetőedző: Nyikes Mátyás
Gólszerző: Sajtós (11-es)
Kiállítva: Horváth

Ifjúsági csapatunk viszont sikerrel vette a szentistváni csapat által képzett "akadályt", és magabiztosan, főleg a második félidőben mutatott szép játékkal 4-1 arányban győzedelmeskedtek fiataljaink.

Aszaló U19 - Szentistván U19: 4-1 (3-1)
Aszaló, 50 néző. V.: Mező

Aszaló: Kádas - Lakatos, Czimbalmos, Glonczi L., Gáspár - Takács (Koleszár), Szabó, Ádám (Szakácsi), Füleki - Glonczi G. (Bátkai), Bangó. Vezetőedző: Kovács Krisztián
Gólszerzők: Glonczi G. (2), Takács, Bangó