2011. december 3., szombat

Statisztika I.

Csapatként helytálltak!
 Véget ért a 2011/2012-es szezon őszi bajnoki szériája, amelynek végén csapatunk a tabella 5. helyén áll, 32 megszerzett ponttal. A tabella első helyén a 41 pontos Tállya, míg második pozícióban az őszi szezont veretlenül letudó Szikszó-Tomor-Lak áll 39 egységgel. A dobogó legalsó fokán Sajóbábony 37 pontos, míg a negyedik pozícióban Bükkábrány 35 pontot szerzett. Így következik Aszaló, majd utánunk Abaújszántó 31 ponttal és leszakadva Tiszalúc 27 pontos. Egy kicsit jobban boncolgassuk a mieink teljesítményét! Jövőhéten pedig a játékosok is sorra kerülnek!

A csapat 32 pontot szerzett 17 lejátszott bajnoki mérkőzésen. 10 győzelem mellett, 2 döntetlen és 5 vereség áll a mieink neve mellett a tabellán. A 35 rúgott gól mellett 19 találatot kaptak a mieink, így plusz 16-s a csapat gólkülönbsége. A 19 kapott gól, egyébként a mezőnyben a második legkevesebb, ennél ritkábban már csak a Tomor-lakiakat vonultatták középkezdéshez (13 kapott gól). A mieinkkel holtversenyben egyébként Abaújszántó áll.
Deme gólja Encs ellen!
 Ha már a góloknál tartunk! A mieink meccsenkénti átlaga 2,05 vagyis majd minden meccsen átlagba kétszer terhelték az ellenfelet játékosaink.  A legtöbbször a gönci kapuba találtak be, szám szerint hatszor, egyszer sikerült négyet rúgni (Mád), valamint négyszer három találatig eljutni. Öt olyan mérkőzés volt, ahol kétszer örülhettek a mieink, valamint három-három olyan találkozó ahol egyszer, vagy egyszer sem szereztük gólt.

Félidőre lebontva a lőtt gólokat, megállapítható hogy a második félidőben, annak is a második felében aktívabb leginkább a csapat, hiszen a 60-75 és a 75-90 percek között 7-7 gólt szereztek a mieink. Az első félidei 15 találathoz képest a második játékrészben összesen 20-szor örülhettek a mieink.

7

Ami a kapott gólok illeti. Átlagban 1,11 miszerint majd minden mérkőzésen leblokkoltak egyszer a mieink. Ebben azonban nagyon nagy szerepet játszik az első illetve utolsó forduló, ahol 8 gólt kaptak összesen a mieink. Hiszen azért akadt itt egy elég hosszú kapott gól nélküli sorozat is (321 perc), amely Sátoraljaújhelyben kezdődött és Ongán ért véget. A legtöbb gólt rögtön az első fordulóban kaptuk Tiszalúcon (5-2), és az utolsó fordulóban Szikszó-Tomor-Lak ellen (3-0). Érdekes, hogy csupán a sajóbábonyi vereség alkalmával kapott 2-t a csapat, kilenc mérkőzésen kaptunk 1-1 gólt, valamint 5 mérkőzésen maradt érintetlen Lövey Lajos kapuja. Félidőkre szintén lebontva megállapítható, hogy a második félidőben fárad el a csapat, hiszen míg az első félidőben 8, addig a másodikban 11 gólt szereztek az ellenfelek. Külön érdekesség, hogy a mieink nem kaptak gólt az első félidő utolsó negyed órájában (!), viszont a második félidő első 15 percében 8-szor voltak eredményesek  a vendégtámadók. Lehet nem kellene szünetre vonulni? Az utolsó negyedórát is jól húzzák a mieink, ugyanis mindössze egyszer kellett Löveynek a kapuba nyúlnia.

Akadt hogy volt megállj!
 Ha a teljes félidőket nézzük: az első félidőkre a döntetlen volt a jellemző, hiszen 7-szer álltak ikszre a mieink 45 percet követően, ennek a 0-0-s eredményváltozata volt a legjellemzőbb (hatszor). Hatszor álltak győzelemre a mieink egy félidőt követően és négyszer bizony az ellenfél vezetett. Ha a második félidőt nem nyerte a csapat, akkor annak nem lett három pont a vége. Ilyen alkalom ötször volt. Tízszer azonban sikerült győztesen lehozni a második félidőt, ami egyenesen vonzotta a három pontot maga után. Döntetlen csupán kétszer született a második játékrészben. Fordítani egyszer sem sikerült, ellenben egyszer előnyösebb első félidei pozíció után bukták el a mieink a mérkőzést (Sajóbábony: 2-1 (0-1)).