2014. március 23., vasárnap

Legyőztük az listavezetőt!

Török szabadrúgásból szerzett vezetést

A 19. fordulóban a 10 pontos előnnyel a bajnokságot vezető Szentistvánhoz látogatott csapatunk, ráadásul a tavaszi szezonban először játszhattunk idegenben. Jó körülmények fogadták együttesünket, és bár nem a mieink számítottak a találkozó esélyesének - főleg úgy, hogy Glonczi sárga lapos eltiltása miatt csak nézőként volt jelen, míg Lencsés Gergő betegség, Agárdi Zsolt pedig sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Ennek ellenére, rendkívül taktikusan és okosan futballozva sikerült megszakítani a szentistvániak 12 mérkőzéses győzelmi szériáját (!), ezzel a forduló talán legnagyobb meglepetését okozva a közép csoportban.
Képek a mérkőzésről: ide kattintva!

A találkozóra a fentebb említett hiányzók miatt Füleki János a: Korály - Juhász, Szászfai, Stefán, Krajnyák Balázs - Abonyi, Krajnyák Tamás, Török, Ádám - Kiss, Mikó kezdő tizenegyet küldte pályára. A találkozót a mieink kezdték, és már az első perctől kezdve többet volt Törökéknél a labda. Az első helyzet is a mieink előtt adódott, egy szöglet után kifejelt labdát Ádám Attila tűzött kapura jó 25 méterről, lövése azonban elkerülte a kapu bal oldalát. Lehetőség a másik oldalon: egy 24 méterről megítélt szabadrúgást Karancsi kanyarított félmagasan a kapu elé, azonban a labda mindenki előtt elszállva Korály kezébe kötött ki. A 9. percben megszereztük a vezetést: egy 23 méterről jobboldalról megítélt szabadrúgást Török tekert a rövid felsőbe, igaz Bukta beleért a labdába, hárítani nem tudott: 0-1. Nem sokkal ezután Török ívelte baloldalról középre a labdát, Bukta azonban éppen lehalászta azt Mikó lábáról. A hazai oldalon egy jobboldali szöglet okozott némi bonyodalmat középen, miután Korály alászaladt a labdának, de Stefán végül tisztázni tudott. Majd Ádám Attila nagyszerű szólója után lőtt 20 méterről, lövése elkerülte a kaput, ezután Krajnyák Balázs felszabadítása okozott meleg pillanatokat, előre vágott labdájára ugyanis Mikó startolt rá, Bukta azonban éppen eltudta előre rúgni a játékszert. Aztán Panyi baloldali beadását ütötte ki Korály az érkező Sajtós elől. A 39. percben nagyszerű kontra végén sikerült növelni az előnyt: Stefán szerzett labdát nagyszerű becsúszással az oldalvonalnál - saját tizenhatosunkkal egy magasságban - majd jobb külsővel indította Ádámot, aki egészen a hazai 16-ig vezette a labdát, majd a középen üresen érkező Mikó Norberthez passzolt önzetlenül, neki pedig már csak az üres kapuba kellett gurítani a labdát. 0-2.
 A második játékrész elején várható volt, hogy igyekeznek szépíteni a hazaiak és az első negyedórában beszorították valamelyest Szászfaiékat saját kapujuk elé. A betömörülő védelemmel igazán azonban nem tudtak mit kezdeni, maradtak hát a beívelések, és a pontrúgások, egy ilyen szituáció után jártak a legközelebb a szépítéshez Sajtósék: egy baloldali szöglet után Karancsi fejese a bal kapufáról pattant vissza. Negyedóra után kijöttek a szorításból a mieink, valamelyest kiegyenlítődött a labdabirtoklás is és helyzeteket tekintve is mutatkoztak a mieink: Stefán a múlthéthez hasonlóan ismét távolról jelentkezett, jó 40 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. Kiss Elemér két védő szorításában lépett ki, és miután eltolta a kapus mellett a labdát, a kapu mellé passzolt. A 67. percben Abonyi László helyére Kárpáti Ádám érkezett, míg a 76. percben Mikó Norbert helyét Papp József vette át. A találkozó hátralévő részében sem forgott veszélyben a győzelem, és miután Vass László lefújta az összecsapást kijelenthető vált, hogy immár hatodik mérkőzése nem talált legyőzőre Füleki János csapata. A jövőhéten sem lesz egyszerűbb a feladat, ugyanis a szintén dobogós Bükkzsérc látogat Aszalóra.

Szentistván - Aszaló: 0-2 (0-2)
Szentistván, 120 néző. V.: Vass L.

Szentistván: Bukta - Baranyi,, Csuhai, Lakatos, Panyi - Kispál (Gilányi), Hargitai (Szepesi), Koncz, Bacsik (Aranyosi) - Karancsi, Satós. Vezetőedző: Nyikes Mátyás
Aszaló: Korály - Juhász, Szászfai, Stefán, Krajnyák B. - Abonyi (Kárpáti), Török, Krajnyák T., Ádám - Kiss, Mikó (Papp). Vezetőedző: Füleki János
Gólszerző: Török (9. perc), Mikó (39. perc)
Jók: Ádám a mezőny legjobbja és az egész csapat

Szentistván U19 - Aszaló U19: 0-1 (0-1)
Szentistván, 20 néző. V.: Kassai Á.

Aszaló: Kádas - Lakatos, Czimbalmos, Kiss, Gáspár - Szakácsi (Bernáth), Szabó, Bátkai, Füleki - Glonczi, Mezei. Vezetőedző: Kovács Krisztián
Gólszerző: Glonczi

Az ifjúsági mérkőzés ezúttal a felnőtt mérkőzés után került megrendezésre, és szintén aszalói sikert hozott. Bár csak 1 gólt sikerült szerezni - Glonczi Gergő 18. gólját jegyezte már a szezonban -, számtalan kihagyott helyzet és két kapufa mellett ez is elegendőnek bizonyult ezúttal Kovács Krisztián csapatának a győzelemhez.